MEĐUŽUPANIJSKO NATJECANJE UČENIKA AUTOMEHANIČARA
Autor: Silvija Kožić, 25. 2. 2018.

Elektrostrojarska obrtnička škola u Zagrebu, 23. veljače 2018.

U utorak 20.02.2018. prvi smo se put na pripremi za natjecanje susreli s radionicom u Fordovu edukacijskom centru, vozilom Renault Kangoo II i dijagnostičkim uređajem KTS 670.

Bojali smo se susreta s takvim dijagnostičkim uređajem, ali smo veoma brzo naučili koristiti ga za potrebe praktičnog zadatka.

Natjecanje se sastojalo iz dva dijela.

Prvi dio je bio provjera teoretskog znanja iz tehnike motornih vozila temeljen na suvremenim tehnologijama motornih vozila. Učiti je trebalo iz one debele "Zelene knjige"!

Drugi dio je bio praktični zadatak kojim je trebalo utvrditi ispravnost ventila za povrat ispušnih plinova (EGR ventil) na vozilu Renault Kangoo II dijagnostičkim uređajem KTS 670 slijedeći propisani tehnološki postupak i mjerni list.

Osobito nam je bilo zanimljivo pratiti promjene signala na osciloskopu jer baš nemamo priliku raditi s tim uređajem u svojoj praksi.

Praktičan zadatak smo radili drugi. Teško je koncentrirati se kad iskusni mentori prate svaki naš potez, a sekunde na štoperici prebrzo klize. Napravili smo jednu grešku.

Natjecali smo se s kolegama iz:

• Industrijske strojarske škole iz Zagreba
  • Srednje škole Dugo Selo
  • Strojarske škole za industrijska i obrtnička zanimanja Rijeka
  • Strojarske i prometne škole Varaždin
  • Elektrostrojarske obrtničke škole iz Zagreba
  • Srednje škole Krapina
  • Srednje škole Jastrebarsko
  • Tehničke škole Karlovac
  • Srednje strukovne škole Velika Gorica i
  • Srednje škole Delnice.

Bilo nam je lijepo. Stekli smo nova znanja i iskustva, stekli smo nove prijatelje iz drugih škola i imamo priznanja koja ćemo priložiti životopisu kad budemo tražili posao.

Zaista je vrijedilo učiti!

Zahvaljujemo ravnateljici, svojoj mentorici i svim profesorima koji su nas pripremali i omogućili nam sudjelovanje na ovom za nas iznimno vrijednom događaju.

Postigli smo lijepe rezultate, a budućim natjecateljima iz naše škole želimo još više uspjeha.

Dominik Sekovanec, Luka Turčin i prof. Jasna Žagar

Za još slika kliknite na OPŠIRNIJE.