Posjet RHE Velebit i AQUATIKA – SLATKOVODNI AKVARIJ KARLOVAC
Autor: Silvija Kožić, 7. 6. 2018.

Prema nastavnom programu (školskom kurikulumu) SŠ Dragutina Stražimira iz Svetog Ivana Zeline ima obavezu stručnog posjeta HE-i, za zanimanje: Tehničara za električne strojeve s primijenjenim računalstvom.

U sklopu izvanučioničke nastave (1.6.2018.) organiziran je stručni izlet učenika 1.E,2. E i 3. E razreda (Tehničara za električne strojeve s primijenjenim računalstvom) u RHE Velebit:

Crpno-akumulacijske ili reverzibilne HE su postrojenja koja za proizvodnju električne energije rabe crpenjem akumuliranu vodu u neki akumulacijski bazen. Kod njih razlikujemo turbinski i crpni režim rada. U turbinskom režimu rade kao i ostale HE, dok u crpnome vraćaju iskorištenu vodu natrag u akumulacijski bazen.

Posjetili smo i AQUATIKA – SLATKOVODNI AKVARIJ KARLOVAC  koji  svakom posjetitelju pruža jedinstven doživljaj podvodnog svijeta koji nam se tek naizgled čini dobro poznatim. Hrvatska je jedna od europskih zemalja s najbogatijom riječnom florom i faunom, a upravo grad Karlovac, kao grad na četiri rijeke – Kupi, Korani, Mrežnici i Dobri, pravo je mjesto za prezentaciju prirodnog bogatstva naših slatkih voda.

Popodne  smo iskoristili za kupanje i razgledavanje Zadra.
U pratnji učenika bili su profesori Silvija Kožić, Vedran Đurak i Marijan Antolković.

Fotografije možete pogledati na sljedećoj poveznici: