Projekt Ambidekster kluba „Korak dalje“
Autor: Lucija Večerić, 16. 12. 2014.

Projekt Ambidekster kluba „Korak dalje“ – klub za zapošljavanje mladih u riziku od socijalne isključenosti

O projektu

Udruga Ambidekster klub tijekom ove školske godine u našoj školi provodi projekt „Korak dalje“. Aktivnosti projekta usmjerene su osnaživanju, osposobljavanju i motiviranju mladih u riziku od socijalne isključenosti i opće populacije mladih za aktivno uključivanje u tržište rada sa svrhom unapređenja kvalitete njihova života.

Opći cilj projekta je:

•  poticati mlade u riziku od socijalne isključenosti i opću populaciju mladih u dobi od 15 do 21 godinu na usvajanje znanja i vještina koje će im pomoći pri povećanju šansi za zapošljavanje kroz formiranje i djelovanje kluba za zapošljavanje mladih „Korak dalje“.

U svrhu doprinosa ostvarenju toga cilja u našoj školi provodit će se:

• edukacija opće populacije mladih „Što nakon srednje škole?“ - edukativne radionice za maturante koje će se održati na satovima razrednika kojima će se obuhvatiti sljedeće teme: prava mladih, mjere aktivne politike zapošljavanja, pisanje životopisa i zamolbi za posao, vježbanje komunikacijskih i prezentacijskih vještina kroz oslanjanje na vlastite jake strane i resurse te poticanje motivacije za traženje posla i osvještavanje osobne odgovornosti u tom procesu.

Projektne aktivnosti, osim u Svetom Ivanu Zelini, provode se u lokalnoj zajednici Dubrava u gradu Zagrebu za djecu i mlade koji pohađaju školu u ovoj lokalnoj zajednici. Sve troškove provođenja aktivnosti programa podmirit će Ambidekster klub uz financijsku potporu Ministarstva socijalne politike i mladih.

Dodatne informacije o projektu

Nositelj projekta: Ambidekster klub

Partner na projektu: Hrvatski zavod za zapošljavanje – područni ured Zagreb

Voditeljica projekta: Marijana Filipović, mag. socijalnog rada