« Ožujak 2024 »

Školski kurikulm

ŠKOLSKI KURIKULUM

Kurikulum obuhvaća preciznu i sustavnu ukupnost planiranog odgoja i obrazovanja (cilj, zadaće, sadržaji, organizacija, metode, mediji, strategije).

Temeljna karakteristika kurikuluma je "učeniku orijentirano učenje". Zbog toga se samo ono planiranje i programiranje koje zadovoljava metodologijske uvjete, kriterije i tehnologiju izrade kurikuluma može tako i nazvati.

Cilj Škole je stalno raditi na boljim metodama rada, uključivanju roditelja u odgojni proces te uključivanje cjelokupne lokalne sredine. Praksa Škole je da je otvorena subotom kada naši bivši učenici mogu koristiti laboratorije za održavanje vježbi i obavljanje mjerenja čime animiraju naše nadprosječne učenike i pomažu im za pripremu natjecanja i odabir studija.

Škola ima četiri dobro opremljena laboratorija, a to su: laboratorij za analizu zemlje, laboratorij za osnovne analize vina, kemijski laboratorij i elektrotehnički laboratorij.

Aktivnosti koje se provode u laboratorijima trebalo bi i dugoročno razvijati, prije svega zbog našeg poljoprivrednog usmjerenja i poticaja samozapošljavanja mladih ljudi odgovarajućim znanstvenim pristupom obrade zemlje, prije svega na ekološkim principima.

Učenicima završnih razreda, koji će izabrati neki izborni predmet na državnoj maturi, bit će omogućene posebne konzultacije prema interesu.

U priloženom dokumentu možete pročitati kurikulum Škole u cijelosti.