Županijska natjecanja u školskoj godini 2023./2024.
Autor: Silvija Kožić, 16. 4. 2024.

Učenici naše škole su pod vodstvom mentora i  ove školske godine uspješno sudjelovali na brojim natjecanjima te pokazali svestranost kako u natjecanjima znanja tako i u sportskim natjecanjima.

Sportska natjecanja bila su brojna, konkurencije ne manjka, a naši učenici i učenice sudjelovali su  na županijskim natjecanjima  u badmintonu, stolnom tenisu, futsalu, krosu košarci i atletici. Pod vodstvom mentorice Jasne Kus naše su djevojke osvojile 3. mjesto na Županijskom natjecanju u futsalu, 2. mjesto na Županijskom natjecanju u košarci, 3. mjesto na Županijskom natjecanju u stolnom tenisu i 3. mjesto na Županijskom natjecanju u atletici. Posebno smo ponosni na uspjeh naših košarkašica jer im je ovo bilo prvo prvenstvo i na naše atletičarke koje su se u Školu vratile s osvojenih 6 medalja u pojedinačnoj konkurenciji, a ekipno su osvojile 3. mjesto. Na rukometnom natjecanju za djevojke, koje se već tradicionalno održava u organizaciji zelinske srednje škole, naše su učenice osvojile 3. mjesto pod vodstvom mentorice Ivane Kranjec. Uz osvojeno 3. mjesto u rukometu, naše su učenice osvojile 3. mjesto u crossu – ekipno.

Ni natjecanja znanja ne manjka, a učenici Škole pokazuju izrazit interes za sudjelovanje na njima te postižu značajne uspjehe. Ove godine učenici su se plasirali na županijska natjecanja iz Engleskog jezika, Hrvatskog jezika, Biologije, Kemije, Povijesti, Matematike, Likovne umjetnosti, Fizike te na Vjeronaučnu olimpijadu. Svi sudionici postigli su dobre rezultate pa čestitamo učenicima i mentorima. Izuzetan uspjeh postigla je učenica 4.og razreda Mia Grbavac osvojivši 1. mjesto na Županijskom natjecanju iz Fizike pod vodstvom mentora Domagoja Badenića. Učenice Laura Trebeš i Lara Skrasigna pod vodstvom mentorice Ane Malačić plasirale su se na Županijsku razinu Natjecanje/izložba učenika osnovnih i srednjih škola u području vizualnih umjetnosti i dizajna, nakon koje je Lara Skrasigna pozvana na Državnu smotru LIK 2024. u Dubrovnik. U Školi se potiče i čitanje pa nije iznenađenje da su se naše učenice Martina Ella Sušec, Ivana Guštek i Dorotea Dananić pod mentorstvom naše knjižničarke Maje Valjak plasirale na državnu razinu kviza znanja na natjecanju „Čitanjem do zvijezda“.

I naši „strukovnjaci“ sudjeluju na natjecanjima gdje pokazuju ne smo teorijska znanja nego i stečene vještine pa su tako učenici sudjelovali na međužupanijskom strukovnom natjecanju World Skills Croatia. U disciplini stolarstvo predstavljao nas je učenik 3.B razreda Patrik Kuzmek pod vodstvom mentora Branimira Horvata, a u disciplini električne instalacije predstavljao nas je Valentino Levanić učenik 3.A razreda pod vodstvom mentora Marijana Antolkovića. Naši automehaničari, Marin Hezonja i Martin Matak su se pod vodstvom mentorice Klare Jasne Žagar plasirali u 2. krug Međunarodnog natjecanja Young Car Mechanic.

Čestitamo svim učenicima i mentorima!