Srednja škola Dragutina Stražimira

« Prosinac 2019 »

UDŽBENICI ZA SVE SMJEROVE

Dragi učenici, poštovani roditelji,

donosimo vam popise udžbenika koji će se koristiti u školskoj godini 2019./2020.

Udžbenici za prvi razred opće gimnazije odabrani su iz novog Kataloga odobrenih udžbenika, objavljenog 2019. godine, te su na listama navedeni i komercijalni drugi obrazovni materijali koje ćete prema odluci nastavnika, a u skladu s Katalogom odobrenih drugih obrazovnih materijala koristiti od sljedeće jeseni. Konkretno, to su radne bilježnice za predmete Engleski jezik i Latinski jezik, te geografski atlas.

Udžbenici za prve razrede smjerova agrotehničar i tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom jednim su dijelom novi, odabrani temeljem Kataloga odobrenih obveznih udžbenika, kao i Kataloga odobrenih drugih obrazovnih materijala, a jednim dijelom slijede Katalog iz 2014. godine, sukladno naputku MZO-a.

Udžbenici za druge, treće i četvrte razrede četverogodišnjih smjerova, kao i udžbenici za sve razrede trogodišnjih obrtničkih zanimanja, u cijelosti slijede Katalog iz 2014. godine.

U šk.god. 2019./2020. troškove nabavke udžbenika za učenike prvih i drugih razreda, osim onih koji dolaze s područja Grada Zagreba, snosit će Grad Sveti Ivan Zelina. Kao i prošle godine, nabavka udžbenika koji su besplatni za roditelje odnosi se na učenike upisane u redovnim upisnim rokovima propisanim Odlukom o upisu, odnosno ne uključuje učenike koji će tijekom godine mijenjati program unutar škole ili tražiti premještaj iz druge škole.

U slučaju ispisa iz škole, učenik je udžbenike koje je financirao Grad Sveti Ivan Zelina dužan vratiti prilikom potpisivanja ispisnice.

Sukladno Zakonu o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu, objavljujemo popis drugih obrazovnih materijala za školsku godinu 2019./2020.

Agencija za odgoj i obrazovanje (AZOO) na svojim je stranicama objavila Katalog odobrenih drugih obrazovnih materijala za općeobrazovne predmete, dok je Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih (ASOO) objavila istovrstan Katalog vezan za stručno-teorijske predmete. Predmetni su nastavnici izvršili odabir sukladno potrebama, a Škola je dužna Odluku o korištenju komercijalnih drugih obrazovnih materijala objaviti do 15. srpnja 2019.

Za učenike prvih i drugih razreda (osim onih koji dolaze s područja Grada Zagreba) druge će obrazovne materijale osigurati Grad Sveti Ivan Zelina, a učenici trećih i četvrtih razreda potrebne će informacije dobiti u rujnu 2019.

U privitku su katalozi s odabranim dodatnim obrazovnim materijalima.