JESENSKI ROK UPISA U PRVI RAZRED
Autor: Silvija Kožić, 25. 8. 2019.

Učenici koji su stekli pravo upisa u prvi razred u jesenskom roku dužni su u našu školu donijeti upisnice i ostalu potrebnu dokumentaciju u petak, 30. kolovoza 2019. u vremenu od 12:00 do 15:00 sati. Molimo učenike i roditelje da poštuju navedeni termin, budući da se tijekom prijepodneva održava ispit državne mature iz obveznog predmeta, te nije moguće istovremeno zaprimati upisnu dokumentaciju.

Upisnice potpisuju roditelji/staratelji, a prilikom upisa učenici će dati i konačnu potvrdu odabira stranog jezika i obveznog izbornog predmeta. Strani jezik može biti engleski ili njemački jezik, a obvezni se izborni predmet bira između katoličkog vjeronauka i etike.

Pored upisnice, koja je obvezan dokument za sve smjerove, učenici koji se upisuju u programagrotehničarobvezni su dostaviti liječničku svjedodžbu medicine rada o zdravstvenoj sposobnosti za odabrani program. Ukoliko kandidat u trenutku upisa nije u mogućnosti dostaviti liječničku svjedodžbu medicine rada, može dostaviti zdravstvenu potvrdu koju je izdao obiteljski liječnik, a krajnji je rok za dostavu svjedodžbe medicine rada kraj prvog polugodišta prvog razreda. Preporučamo da se taj pregled obavi što ranije, kako se učenik ne bi doveo u situaciju da mu se naknadno utvrde kontraindikacije koje bi mu onemogućile pohađanje već upisanog programa.

Učenici koji odaberu trogodišnje programe također donose upisnice i zdravstvenu potvrdu odnosno svjedodžbu medicine rada prema istim uvjetima kao i učenici četverogodišnjih tehničkih usmjerenja, a pored toga, pri upisu ili najkasnije do kraja prvog polugodišta prvog razreda moraju dostaviti ugovor o naukovanju (praktičnoj nastavi). Kako je već rečeno, preporučamo da se liječnički pregled obavi što ranije, a budući da učenici na praktičnu nastavu kreću početkom listopada, poželjno je do tada sklopiti i ugovor o naukovanju, jer u suprotnom učenik ne može izvršavati svoje obveze. Praktična se nastava obavlja isključivo kod licenciranih obrtnika/majstora, a u nalaženju odgovarajuće prakse učenicima mogu pomoći i nastavnici – voditelji praktične nastave.

Učenici koji ostvaruju pravo na dodatne bodove po bilo kojoj osnovi (npr. po socijalnom kriteriju, ako žive sa samohranim roditeljem i sl.) dužni su donijeti dokumentaciju iz koje je razvidno da to pravo zaista ostvaruju, a osobito je važno da učenici koji imaju primjereni oblik školovanja donesu valjanu liječničku dokumentaciju kojom će to potkrijepiti.