IZVANUČIONIČKA NASTAVA VERONA - PADOVA
Autor: Silvija Kožić, 4. 2. 2020.

Izvanučionička nastava organizirana je za učenike smjera agrotehničar i poljoprivredni tehničar – opći, 1.P, 2.P i 4.P razred. U pratnji učenika bili su nastavnici Ivan Bradarić, Tatjana Kralj, Martina Madžarac i Andreja Regvat. Vodič na putu i predstavnik agencije bio je Saša Posavec, a za potrebe prevođenja na put je od strane agencije išla Tihana Dominiković. Putovanje je organizirala agencija Galileo Travel d.o.o. iz Varaždina.
Polazak autobusa bio je 29.01.2020. U jutarnjim satima  u mjestu Gonzago u blizini Parme posjetili smo siranu Azienda Agricola Bertinelli koju smo razgledali uz pratnju vodiča. Učenici su vidjeli tehnologiju proizvodnje parmezana, a nakon razgleda imali su priliku i degustirati parmezan. Nakon kraćeg odmora krenuli smo prema Veroni, te smo po dolasku razgledali grad - Piazza Bra, Palazzo della Gran Guardia, Palazzo Barbieri, Arena, Piazza delle Erbe, Palazzo Comunale, La Domus Mercatorum, Palazzo Maffei, Casa di Giulietta, Piazza Signoria, Santa Maria Antica, Arce Scalighieri, Romeova kuća.
 U petak 31.1.2020. učenici su  posjetili sajam Fieragricola, gdje su mogli vidjeti najmoderniju poljoprivrednu mehanizaciju, izložbu, aukciju i ocjenjivanje stoke. Nakon boravka na sajmu uslijedila je vožnja do Padove. Po dolasku razgledali smo  grad bogate povijesti gdje su čuveni talijanski umjetnici Giotto i Donatello ostavili neka od svojih najboljih djela: bazilika Sv. Antuna Padovanskog, Baptisterij, univerzitet, Piazza Cavour, palača pravde, Pratto della Valle, katedrala i krstionica, Palazzo del Capitano.
Učenici su se tijekom putovanja ponašali uzorno, slušali upute nastavnika i vodiča te poštivali dogovorene termine. Nakon što smo se vratili učenici su puni dojmova i kažu da im je to jedno prekrasno iskustvo koje će pamtiti.