PODSJETNICI I RASPORED ZA ČETVRTAK, 26. ožujka 2020. i PETAK, 27. ožujka 2020. ZA UČENIKE KOJI SU TIM DANIMA NA PRAKSI ILI RADIONIČKIM VJEŽBAMA IZVAN ŠKOLE
Autor: Martina Zerec, 24. 3. 2020.

Dragi učenici,

iako ste to već pročitali u virtualnim razredima, i ovom vas prilikom podsjećam da ste na svaki zadatak koji vam zadaju predmetni nastavnici dužni reagirati lajkom, koji je dokaz vaše prisutnosti, kao i činjenice da ste zadaću primili na znanje, a na neki vas način i obvezuje na izvršenje u zadanom roku.

Kako sam već nekoliko puta napisala, a mogli ste i sami pročitati u medijima, važno je da na svaku objavu reagirate u nekom trenutku tijekom dana. Ako je ikako moguće, učinite to u realnom vremenu, jer su vam tada na raspolaganju vaši nastavnici, a ako iz objektivnih razloga to nije moguće baš u vrijeme kad po rasporedu imate ovaj ili onaj predmet, učinite to tijekom dana. Sustav MS Teams i mailovi u domeni @skole.hr sad uglavnom funkcioniraju besprijekorno, te po toj osnovi nema razloga da svoje obveze odgađate ili ne izvršavate. Povremeni pad sustava u izvanrednim okolnostima ili dijeljenje uređaja s braćom i sestrama opravdani su razlozi, te o njima izvijestite svoje razrednike odnosno predmetne nastavnike.

Vaši su razrednici dužni u suradnji s predmetnim nastavnicima provjeravati vaše aktivnosti, te kontaktirati roditelje učenika koji su pretežito neaktivni, kako bi utvrdili razloge neaktivnosti i po potrebi evidentirali nenazočnost.

Ako još ima učenika koji imaju teškoća s opremom potrebnom za pristupanje virtualnim razredima, ponavljam poveznicu https://bit.ly/2Wg08jS na kojoj se nalazi zahtjev za posudbu uređaja s pristupom internetu. Roditelji/Skrbnici koji udovoljavaju uvjetima (kućanstvo nema računalo ni tablet, a učenik ne posjeduje pametni telefon koji omogućuje korištenje aplikacija potrebnih za nastavu na daljinu) dužni su ispunjeni zahtjev donijeti u školu, nakon obvezne prethodne najave dolaska na tel. 01 20 60 047 te uz pridržavanje uputa Stožera civilne zaštite. Škola će zahtjev proslijediti MZO-u. Ako zbog restrikcije kretanja ne možete doći u školu, zamolite nekog tko ima printer i skener da nam zahtjev proslijedi na službenu mail adresu.

Na poveznici https://mzo.gov.hr/vijesti/tele2-ucenicima-omogucava-besplatan-podatkovni-promet-za-koristenje-edukativnih-sadrzaja-dok-traje-nastava-na-daljinu/3595 dostupna je obavijest o besplatnom podatkovnom prometu, no tu škola ne može osigurati pomoć u smislu kontaktiranja operatera i slično.

U privitku („opširnije“) donosimo prilagođeni raspored za učenike obrtničkih razreda koji su četvrtkom i/ili petkom na praktičnoj nastavi kod obrtnika, kao i za učenike 4.E razreda, koji petkom po B rasporedu imaju radioničke vježbe izvan škole.

Nadam se da novih neugodnih iznenađenja više neće biti, te vam želim uspješan nastavak rada u virtualnim učionicama.

Priloženi dokumenti:
raspored_za_26_i_27032020.pdf (138.24 KB)