NAGRADE NAŠE ŠKOLE
Autor: Silvija Kožić, 22. 3. 2012.

1.    Hrvatska Obrtnička komora povodom obilježavanja Dana Obrtničke komore Zagreb Srednjoj školi Dragutina Stražimira iz Svetog Ivana Zeline dodijelila je priznanje ZLATNI KRUG.  To priznanje shvaćamo ujedno kao i priznanje svim obrtnicima koji su licencirali radionice i primaju učenike na stručnu praksu, te lokalnom Udruženju obrtnika.
Zahvaljujući takvom pristupu stotinjak naših učenika u proteklih 20. godina došlo je do prvog zanimanja, a u protivnom slučaju vjerojatno bi postali socijalni problem.

2.    Dobrovoljno vatrogasno društvo Gornje Psarjevo na svojoj godišnjoj skupštini dodijelilo je zahvalnicu našoj Srednjoj školi za poseban doprinos i potporu vatrogastvu.  Napominjemo da su mnogi bivši, a i sadašnji učenici aktivni članovi društva.
S ciljem održavanja okoliša Škole u Psarjevu spremni su se angažirati i subotama o čemu će se u Srednjoj školi voditi računa u ocjenjivanju njihovih aktivnosti. Činjenica je da se ovakve aktivnosti učenika često zaborave stimulirati, a trebale bi postati sastavni dio školskog kurikuluma. Gotovo smo sigurni da će nas u tome podržati i lokalna sredina.
Ravnatelju Škole priznanje je uručio predsjednik Društva ČUBEK STJEPAN zahvaljujući čijem angažmanu je Društvo postalo vjerojatno jedno od najaktivnijih u našoj sredini.

3.    Na Državno natjecanje iz matematike u klasi prirodoslovnih gimnazija pozvan je naš učenik 2.razreda gimnazije DOMINIK ŽIGROVIĆ, mentor je profesor Božidar Pecak. Ovim uspjehom svrstavamo se u red elitnijih gimnazija (V. i XV. u Zagrebu).